Alpesi szépség: Hogyan ápold a bőröd síelés közben?
Bár a síelés és snowboardozás kétségtelenül csodás téli sportok, bizony veszélyesek is — és most nemcsak az esésekre, balesetekre gondolok, hanem arra is, hogy a bőrödet is durván meggyötörheti a hegyi kaland. De ha megfogadod a következő tanácsokat, szépséged biztosan nem fog a mélypontra kerülni, mialatt a havas csúcsokon siklasz.
ElolvasomRopogósan friss hegyi levegő, csillogóan havas táj és a testedben pumpáló adrenalin lökete, miközben száguldasz lefelé: ha te is a téli sportok szerelmese vagy, bizonyára alig várod, hogy újra felcsatold a sílécedet vagy snowboardodat, és átélhesd ezt. A havas kiruccanásra készülve azonban az alap biztonsági felszereléseken túl (mint a bukósisak, síszemüveg, esetleg protektor) ne feledkezz meg kültakaród és hajad védelméről sem! Az extrém időjárási körülmények ugyanis a bőrödet és a hajszálaidat is nagy kihívások elé állítják, és ha nem vagy elővigyázatos, akkor a leégett pofid, érdesre száradt ajkaid, viszkető, hámló fejbőröd gyorsan elronthatja a téli vakáció örömét.
Ahol a nap nem alszik téli álmot
Nem az az égés, ha esel egy óriásit a pályán, hanem ha elfelejtesz magaddal napvédő kozmetikumot vinni! A hegyekben ugyanis legalább annyira ki van téve a bőröd az UV-sugarak káros hatásainak, mint a tengerparton. 300 tengerszint feletti méterenként 4-10 százalékkal nő az UVA- és UVB-sugárzás intenzitása, ráadásul a fehér hótakaró fényvisszaverő tulajdonsága még inkább ráerősít a napsütés veszélyeire. Nem városi, jobban mondva alpesi legenda, hogy a hegymászók orrnyílása le tud égni alulról, ha nem vigyáznak, mert a hóról visszaverődő UV-sugarak akár erre is képesek!
Szóval minden reggel, mielőtt nekiindulnál a síelésnek vagy boardozásnak, vigyél fel az arcodra fényvédős krémet, akár ragyog a nap, akár borús az idő. Ha pedig szó szerint szikrázóan süt a nap, ismételd meg a használatát néhány óránként! Copaca Banana SPF20 arckrémünket ezért nemcsak nyári vakációhoz ajánlom, a téli cidriben is ugyanolyan fontos a fényvédelem. Ha pedig a síelés közben és a hüttében pihegve is makulátlan arccal szeretnél ragyogni, akkor vesd be a CC Hyaluron Filler alapozót, amely SPF15-ös UVA- és UVB-szűrővel rendelkezik. De ilyenkor a Viva La Vanilla SPF20 napspray vagy a Sunkiss Body Balm SPF30 fényvédő szintén jó szolgálatot tehet, ha megmaradt egy kis adag nyárról (persze előtte illatold meg, és ellenőrizd, hogy a minősége kifogástalan).
Még itt megemlíteném, hogy bár a téli időszak általánosságban tökéletes a különféle hámlasztó, bőrmegújító kezelésekre, kúrákra, ha síelni készülsz, semmiképp ne előtte időzíts be ilyeneket! A hámlasztás ugyanis a legtöbb esetben fényérzékenyít, ezért inkább a hegyi kalandok után csekkolj be a kozmetikusodhoz.
Amikor szélsebesen kiszárad a bőröd
A téli időszak alapjáraton szárítja a bőrt, hát még ha olyan extrém körülményeknek teszed ki, mint a metsző menetszél vagy az arcodba csapódó hópihék lesiklás közben. A kimerítő sportolás után pedig jólesik betérni az egyik hüttébe átmelegedni, de az arcodnak ez újabb sokk, hiszen hirtelen akár 30-40 fokos hőmérséklet-különbséggel kell megküzdenie. Mindezek miatt még akkor is könnyen kipirosodhat, kiszáradhat, ha egyébként nem annyira érzékeny a bőröd. Gondoskodj hát előre egy kis extra simogatásról számára!
A Rozácea Senstiamo Créme Geleé-t elsősorban a hiperérzékeny, rozeceás bőr ápolására fejlesztettük ki, de síelés alkalmával mindenkinek jó szolgálatot tehet. A benne lévő, mirtuszból és örökzöld pisztáciából hiperfermentációs eljárással készült kivonat prebiotikus hatása révén ugyanis képes növelni a bőrfelszín normál flóráját alkotó és a védelmi rendszerben aktívan részt vevő mikrobák számát. Pluszként rukkolából és fügekaktusz virágából származó érfalvédő hatóanyag, valamint szárazság ellen óvó szőlőmagolaj is került bele.
Ha a megszokott nappali krémed nem is cserélnéd le, éjszakára mindenképp ajánlom a Cannabio Créme Bruleé használatát, de napközbeni zsírosabb védőkrémként is remekül funkcionál, még akkor is, ha egyébként nem száraz a bőröd! Kendermagolajat és cannabiot prebiotikumot tartalmazó balzsamunk ugyanis remekül regenerálja a szélfútta orcákat, és segít megelőzni a kellemetlen bőrtüneteket. Hatására ráerősíthetsz, ha csepegtetsz alá egy picit Vitalisea szérumunkból, sőt ebből akár a kicserepesedett ajkaidra is kerülhet. A Vitaskin E® és Borealg® hatóanyag, az argán- és ázsiai gázló olaj, plusz a vadrózsa CO2 kivonata még extrém időjárási körülmények között is gondoskodik a látványos bőrmegújításról!
És még egy igazi bennfentes Magister-tipp: Avokádós Baba popsikrémünk nemcsak a legkisebbek bőrével tesz csodákat, hanem a télen kipirosodott felnőtt nózikkal is. A bio avokádóolajnak és a gyógyszerkönyvi minőségű cink-oxidnak köszönhetően csodásan nyugtatja a bőrt, a panthenol pedig gondoskodik a gyors hámosodásról, regenerálódásról.
A jégcsap törhet, a hajszálad nem
A metsző hideg és erős szél nemcsak a bőrödet, hanem a hajadat is kiszáríthatja. Ráadásul a belső terek meleg fűtése miatt száraz levegő további vizet von el a hajszálakból. Ennek eredménye az lehet, hogy bár csillogó fürtökkel indultál neki a sítúrának, mégis sprőd, száraz, töredező tincsekkel térhetsz haza. Mindezt persze elkerülheted, ha a hajkoronád ápolására is extra figyelmet fordítasz.
Első lépésként Mézes selyemprotein samponnal moss hajat, mert a selyesmprotein a hajszálakra tapadva véd a külső hatásoktól, másrészt a haj kutikuláján átjutva a hajszál belsejében is tuningolja a fürtjeidet. A kedvenc hajbalzsamod előtt pedig vess be egy hajmaszkot is: a Pump Hair Up nemcsak a hajszálaidat, de a fejbőrödet is kényezteti, ráadásul januárban VIP-akciónk keretében kedvezményes áron szerezheted be. Utolsó simításként — és ezt itt értsd szó szerint — pedig jöhet a Wonder Full Hair hajvégápoló szérum. A kókusz szilikonnal, argánolajjal, brokkoli- és ricinusolajjal gazdagított formula mélyen táplálja a hajvégeket, megóvja azokat a kiszáradástól és a töredezettségtől. Vigyél fel belőle pár cseppet száraz tincseidre, hogy a haj puhává, fényessé és ellenállóvá váljon, függetlenül attól, milyen gyorsan száguldasz a pályákon — vagy éppen kezdőként hányszor landolsz a havas buckákban.