Herbawhite fehérítő fogpaszta
Egységár: | 34,53 Ft/ml |
10 gyógynövény ereje legyen veled | |
Átlagos értékelés: | (24) |
Elérhetőség: | Készleten |
Várható szállítás: | 2024. október 08. |
|
Leírás és Paraméterek
Az esztétikus, ép fogak alapfeltétele az egészséges fogíny, amelyről leginkább gyógynövényekkel tudunk megfelelően gondoskodni. A fogorvosok segítségével fejlesztett Herbawhite fogpasztánk 10 gyógyfű értékes olaját rejti magában, amelyek szinergiája különösen ellenállóvá és rugalmassá teszi a csontozatot védő kötőszövetet. Azzal, hogy megfelelően ápoljuk, megelőzzük a fogínygyulladás és -vérzés kialakulását, meglévő probléma esetén pedig hozzájárulunk a tünetek mérsékléséhez, valamint a nyálkahártya regenerációjához.
A Herbawhite paszta a borsmenta-, édesnarancs-, eukaliptusz-, zsálya, grapefruit-, citrom-, erdeifenyő-, szegfűszeg-, teafa-, édeskömény- és rozmaringolajjal az egészséges mosoly herbáriumát nyitja meg előtted, miközben három ásványi só erejével (kalcium só, szódabikarbóna, magnézium só) kíméletesen tisztítja a fogfelszínt, és távolítja el a plakkokat, fehérebbé varázsolva a fogakat. Az ásványisó-tartalom másik nagy előnye, hogy növeli a szájüregi pH-t, ami megóvja a fogzománcot a savas hatásoktól, így meggátolja a kórokozók szaporodását.
Fogkrémünk használatával nem csak fogaid épségére és szépségére ügyelhetsz. A krémes paszta fluorid-, SLS-, tartósítószer-mentes, vegán termék, így biztonsággal alkalmazhatod minden nap.
Az érzékeny szájnyálkahártyával rendelkező betegek számára ellenjavallt az SLS-t tartalmazó fogkrémek alkalmazása, különösen azoknál, akiknél aftás fekélyek figyelhetőek meg. Az SLS (INCI: Sodium Lauryl Sulfate) tartalmú fogkrémek ugyanis növelhetik az ismétlődő szájfekélyek gyakoriságát. A szájszárazságtól szenvedők esetében szintén kerülendő a habzó anyaggal készült szájhigiénés ápolók használata, emellett a várandósoknak és az érzékenyebb nyálkahártyával rendelkező kisgyermekeknek sem ajánlottak.
A mesterséges ízesítők, adalékanyagok és tartósítószerek felesleges terhet jelentenek még egy felnőtt szervezet számára is! Az adalékanyagok hozzájárulhatnak az étel- és bőrallergiák kialakulásához, és sajnos néhány fogkrém összetevője akár potenciális karcinogén vegyület is lehet.
A fogkrémekben, egyéb szájhigiénés termékekben megtalálható fluoridról számos kutatás készült, ugyanis ha magasabb koncentrációban kerül a szervezetbe, fluorózishoz is vezethet, de lenyelve irritálhatja a nyelőcső és a gyomor nyálkahártyáját, a pajzsmirigybe a jód helyére beépülve pedig pajzsmirigyfunkciós-zavarokat okozhat. Sőt, az időskori demenciák fellépéséért is felelőssé teszik.
A fluorid szokásos koncentrációja a fogkrémben 1000 és 1500 ppm között mérhető, Európában inkább magasabb. A minimális fluoridkoncentrációra vonatkozóan nincs korlátozás, azonban a WHO szerint a maximális napi bevitel nem haladhatja meg 14 mg-ot. Fontos tudni, hogy fluoridot az ivóvízzel, az ásványvizekkel és az ételekkel is magunkhoz veszünk, hiszen a talajban is megtalálható. Mennyisége és előfordulása természetesen lakóhelyenként változó, de lényeges odafigyelni arra, hogy ne juttassunk be feleslegesen a szervezetünkbe egészségkárosító anyagokat.
Naponta kétszer puha sörtéjű manuális vagy elektromos fogkefével finoman, körkörösen, gyenge nyomással tisztítsd a fogaidat a fogíny gyengéd érintésével. Kerüld a vízszintes irányú, erős mozdulatokat! A fogkefédet vagy a fejét 3 havonta cseréld le, illetve a fogmosást követően napi/heti rendszerességgel használj fogselymet vagy fogköztisztító pálcikát, a rutint pedig Coolkiss szájöblítővel zárd.
Az Herbawhite paszta íze és enyhe habzása eltér a bolti fogkrémeknél tapasztalt érzéstől, azonban természetessége pár alkalom után megszokható, hatása pedig elfeledteti veled a megszokott aromát és állagot. 6 éves kor alatt nem alkalmazható, helyette gyermekeknek a Narancstigris ápolónkat ajánljuk!
- Természetes édesítő, mely nemhogy nem rontja, de még egészségesebbé is teszi a fogakat. A nyírfacukor fogszuvasodást megelőző tulajdonsága mára már közismert és bizonyított. Csökkenti a lepedékképződést, segítségével az ásványi anyagok könnyebben és hatékonyabban épülnek be a fogzománcba.
- Egy a Syiah Kuala Dentistry Society folyóiratban 2023 júniusában publikált tanulmány szerint a xilit – antibakteriális tulajdonságának köszönhetően – megakadályozhatja a Streptococcus mutans szaporodását, emellett kimutatták, hogy a xilit használata csökkenti a fogszuvasodás előfordulását. A legtöbb lepedéket termelő baktérium nem képes fermentálni, így meggátolja a savtermelést, valamint alternatívát jelent a dentális plakkok és a fogszuvasodás megjelenésének megelőzésére. Emellett hatékonyabban mérsékli az acidogén plakk kialakulását, mint a szorbit.
- Kutatások szerint három hét xilit tartalmú rágógumi fogyasztás után kisebb számban volt megfigyelhető a Streptococcus mutans mennyisége a nyálban és a lepedékben. A 12-40 hónapig xilittel kezelt gyermekeknél a fogszuvasodás előfordulása is redukálódott. Hosszú távú vizsgálatok megerősítik, hogy a xilit 50%-kal csökkentheti a fogszuvasodás kockázatát.
- Már kr.e II. évezredből származó egyiptomi királysírokban is találtak mentaleveleket. A levélen kívül a VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben az illóolaja is hivatalos. Fő hatóanyaga a mentol, illóolajának hatásmechanizmusáról számos tanulmány született.
- Orrdugulás enyhítésére, epeutak görcseinek oldására, emésztési panaszok esetén bizonyítottan alkalmazható, de a fogkrémben antibakteriális, enyhe érzéstelenítő, frissítő és hűsítő ill. a szájnyálkahártya sérülésekre gyakorolt regeneráló hatását használjuk ki.
- Helyi érzéstelenítő és antibakteriális hatású, melyet a benne található eugenol, karvakrol és timol hatóanyagoknak köszönhet.
- A szegfűszegolajból kivont eugenolt, elsősorban Dél-Koreában és Indiában fogfájás kezelésére alkalmazzák, de Európában is előszeretettel alkalmazzák fogfájást csillapító és mikróba ellenes tulajdonsága végett cink-oxiddal kombinálva: gyökértömésekbe, szuvas fogak üregeibe vagy a kihúzott fogak helyén maradt üregbe helyezve.
- A fluorid természetesen nincs jelen a fogállományban, azonban a kalcium igen. Pont emiatt a fluorid a fogakba és a csontokba épülve a saját struktúrától (amit a kalcium épít fel) eltérő szerkezetet alakít ki. A kezdődő zománchibák reparálása a természetesen jelenlévő kalciummal is lehetséges.
- Jól tapad, bevonja a gyulladt felületet. Különféle gyógyszerformákban kalcium pótlásra is alkalmazzák.
- Az olaj számos baktérium és gomba növekedését gátolja, antimikróbás hatásáért a terpinén-4-ol tartalma felel, mely ellen nem alakul ki rezisztencia.
- Humán vizsgáálatokban szájüregi candidiasis esetén egyenértékűnek bizonyult a szintetikus gombaellenes szerekkel.
- A Citrus limon érett, friss gyümölcseinek héjából mechanikai eljárással, hő nélkül előállított kellemes aromájú illóolaj enyhe antiszeptikum.
- A VIII. Magyar gyógyszerkönyvben hivatalos, az illóolaja eukaliptolt rejt magában, mely görcsoldó és antibakteriális hatású.
- A mediterrán eredetű gyógy-és fűszernövény fő komponense az ún. transz-anetol, mely in vitro bizonyított antibakteriális hatású.
- Az ánizsra emlékeztető édes ízű illóolaj frissítő, görcsoldó, köptető, hörgőtágító és étvágygerjesztő hatással rendelkezik.
- Levelének szájüreg-és torokfertőtlenítő: antibakteriális, vírus és gombaellenes hatása főleg a fenolosanyag tartalmának tulajdonítható.
- A Pini silvestris friss ágvégeiből és tűleveleiből vízgőzdesztillációval előállított illóolaja antioxidáns és köptető.
- Fehérítő hatása mellett megteremti a szájüreg egészsége szempontjából nélkülözhetetlen lúgos miliőt.
Összetevők: glicerin (növényi), szódabikarbóna, kalcium-karbonát, xilit, magnézium-karbonát, decil-glucosid, mentolkristály, arabmézga, xantán, borsmenta olaj (bio), édesnarancs illóolaj (bio), eukaliptusz olaj (bio), zsálya illóolaj, grapefruit illóolaj, citrom illóolaj, erdei fenyő olaj, szegfűszeg illóolaj, teafaolaj (bio), rozmaring illóolaj (bio), édeskömény illóolaj, limonene*, linalool*, citral *, eugenol*
Ingredients: Glycerin, Sodium Bicarbonate, Calcium carbonate, Xilit, Magnesium carbonate, Decyl glucoside, Menthol, Acacia senegal gum, Xanthan gum, Mentha piperita leaf oil (BIO), Citrus aurantium dulcis peel oil (BIO), Eucalyptus globulus leaf oil (BIO), Salvia officinalis oil, Citrus paradisi peel oil, Citrus limonum (BIO), Pini Silvestris Oil, Eugenia Caryophyllus oil, Melaleuca alternifolia leaf oil (BIO), Rosmarinus officinalis leaf oil (BIO), Foeniculum vulgare dulce seed oil, Limonene*, Linalool*, Citral*, Eugenol*
*Az illóolajok természetes komponensei.
BIO: ökológiai gazdaságból származó komponens
SLS-, PPG-, Paraben-, mesterséges illat-, színezék-, és adalékanyag-mentes
Figyelem! Még a természetes összetevők is okozhatnak allergiát!
Vegán, állatkísérlet mentes
Vélemények
Köszönöm szépen a visszajelzésedet, igen sokat jelent ez számunkra. Talán azt a kis trükköt tudom mondani, hogy a végéhez közeledve egyszerűen csak vágd ketté a tubust, így kinyerhető az utolsó csepp is! :)
Szép napokat kívánok!
Ildikó
Kb. a felétől nehezen nyomható ki, a végén alig lehet valamilyen trükkös megoldással kinyerni a fogkrémet. Lehetne-e ezen valahogy segíteni?
Tőlünk független okból, remélhetőleg pár héten belül újból el fogjuk tudni kezdeni gyártani:) Örülünk, hogy tetszik, nekünk is nagyon hiányzik! :)
Igen, mentol tartalma végett 6 év alatt nem ajánljuk, úgyhogy, ha a te gyerkőcöd szereti a mentolos ízt, egész nyugodtan moshatja vele a fogát! :-) Kíváncsian várjuk a véleményét! :-)
6 év felett ajánljuk mentol tartalma végett, de nem kell már sokat várni a gyerekfogkrémünk megjelenéséig, mely már az első kibújó fogacskák esetén is használható lesz! :-)